שירות לציבור // דאודורנטים קיץ 2016

 

אם יש משהו שלמדתי מכל השנים האלה על פני כדור הארץ, אין כזה דבר "יותר מידי דאודורנטים" כשמגיעים לעונת הקיץ החמה. באופן אישי, אני משתמשת במקביל בכמה דאודורנטים מסוגים שונים (כמובן שמיד ארחיב) ומשתדלת לקחת איתי בתיק אחד, לכל-צרה-שלא-תהיה.
אתן בטח תחשבו שאני משוגעת, אבל הנה זה בא…

 

דאודורנט ספריי // דאודורנט נושם 0% מבית קרליין

אחת מהסדרות האהובות עליי של דאודורנט ספריי היא הדאודורנט "נושם 0%" של קרליין, שהיו הראשונים שגרמו לי להתחיל להשתמש בדאודורנט מהסוג הזה מבלי להרגיש אשמה על הרס הסביבה והגוף. הדבר החיובי ביותר שלו הוא העובדה שהוא אינו מכיל אלומיניום (חומר אשר נחשב להיות רעיל לגוף), אלכוהול או פראבנים (חומרים משמרים) מה שהופך אותו לאחד מהדאודורנטים הכי פחות מסוכנים או לא בריאים לגוף שלכן. לפיכך, כששמעתי שהמוצר זכה בפרס "מוצר השנה" לשנת 2016 לא הופתעתי בכלל.
עם זאת, חשוב לי לומר שמתוך ניסיון אישי מדובר במוצר שהיעילות שלו אינה מחזיקה לאורך זמן (הייתי נותנת לו שעתיים-שלוש בשיא החום), אולי דווקא בגלל שאין בו את כל החומרים הבלתי-טבעיים לגוף. המשמעות היא שאני מחדשת את השימוש בו כל כמה שעות ולפעמים מסתובבת איתו בתיק – לא הכי אידיאלי, אבל זה מה יש.

דאודורנט 0% מבית קרליין (צילום: מוטי פישביין)
דאודורנט 0% מבית קרליין (צילום: מוטי פישביין)

 

דאודורנט ספריי // דאודורנט אנטיפרספירנט של Crama

דאודורנט מסוג אנטיפרספירנט הוא למעשה דאודורנט אשר מכיל מלחי אלומיניום שהתפקיד שלהם הוא לכווץ את בלוטות הזיעה ולהקטין את הכמות שלה. כאמור, מלחי אלומיניום נחשבים לחומרים שיכולים להיות רעילים לגוף מעל לרמה מסוימת, ולכן מומלץ שלא להשתמש בהם באופן תדיר מידי. אני בעיקר משתמשת בדאודורנט הזה בימים שאני יודעת שאני הולכת לבלות את רוב היום בסידורים והתרוצצויות בחום, או בימי שרב קשים שאני יודעת שאני אצטרך אקסטרה-הגנה מפני זיעה (כי מה לעשות, כשחם – מזיעים!). לאחרונה Crema השיקו את הדאודורנט הזה בריח חדש המכונה "פרח מים" שמזכיר לי ריח של מאסק משולב עם קרם הגנה (למרות שמן הסתם הוא לא כולל חומרי הגנה מהשמש). בשונה מהדאודורנט של קרליין שאותו אני מרגישה צורך לחדש מידי כמה שעות, על הדאודורנט של קרמה אני סומכת שיגן עליי מפני ריח הזיעה לאורך כל היום.

דאודורנט מבית קרמה בריח פרח מים (צילום: מוטי פישביין)
דאודורנט מבית קרמה בריח פרח מים (צילום: מוטי פישביין)

 

דאודורנט קרם // דאודורנט neo של גרנייה

לדאודרנט מסוג קרם התוודעתי לראשונה בזכות המוצר הזה של גרנייה שהיה די מפתיע כי לגמרי לא חשבתי שיכול להיות כזה דבר. למי שלא מכירה, מדובר בדאודורנט שמגיע בשפורפרת לחיצה שיש לב בקצה כמה פתחים קטנים וצרים שמאפשרים את יציאת הקרם בצורה נוחה למריחה על בית השחי. הקרם עצמו הוא בצבע לבן, אבל כמובן כשהוא מתייבש הוא הופך לשקוף (ממש כמו כל קרם לחות). גם הדאודורנט הזה הוא מסוג אנטיפרספירנט, כלומר, מכיל מלחי אלומיניום, ולכן באופן אישי אני לא ממליצה להשתמש בו באופן יומיומי. אני משתמשת בו בעיקר לאחר המקלחת, אם אני יודעת שאני צריכה מיד אחריה להתלבש ולצאת. לא יודעת למה – אבל זה משום מה נראה לי השימוש הכי הגיוני ומתאים.

דאודורנט neo של גרנייה (צילום: יח"צ)
דאודורנט neo של גרנייה (צילום: יח"צ)

 

אם כבר מדברים על דאודורנטים – לאחרונה אני שומעת על יותר ויותר אנשים שמשתמשים בדאודורנטים לא רק בבית השחי שלהם, מכל מיני סיבות שונות ומשונות:
1. למנוע יבלות ופצעים שנוצרים בגלל נעליים חדשות – יש שאומרים שאם תמרחו דאודורנט רול-און בחלק האחורי של העקבים (איפה שבדרך כלל נוצרים פצעים כשנועלים נעליים חדשות) זה ישמש כמו חומר סיכה שיפסיק את החיכוך בין הרגל לנעל וימנע את הצורך בפלסטרים.
2. למנוע שפשפת – אם תמרחו דאודורנט על הירכיים הפנימיות שלכן, הוא יעזור למנוע את החיכוך שלהן ובהתאם ימנע סממנים של שפשפת (אם תשאלו את איימי שומר – זה באמת עובד).
3. למנוע ריח רע מהרגליים – השמועות טוענות שספורטאים שונים, כמו למשל רוכבי אופניים, שמים דאודרנט בכפות הרגליים שלהם ומאחורי הברכיים כדי למנוע הזעה במקומות האלה ובהתאם למנוע ריחות רעים…
4. למנוע הזעה מתחת לחזה – כל בעלת חזה גדול מכירה את התופעה של זיעה מתחת לחזה (שהופכת להיות לא נעימה במיוחד כשאתן מתאמנות בחדר כושר, למשל). כדי למנוע את זה אפשר פשוט להשפריץ קצת דאודורנט ספריי מתחת לחזה והופ – הבעיה נפתרה (עד לאימון הבא…)
5. למנוע אדמומיות בקו הביקיני – יצא לי לקרוא יותר מכתבה אחת שבה נשים נשבעות שהן מצליחות למנוע את האדמומיות שלאחר גילוח באמצעות שימוש בדאודורנט-סטיק בקו הביקיני. לי זה נשמע מוזר ולא הכי נעים, אבל לכו תדעו (אגב, כולן שם מדגישות שצריך להשתמש בדאודורנט שהוא לא הדאודורנט שאתן משתמשות בו לבית השחי שלכן…).

 

מה אתן אומרות – הייתן מנסות משהו מהדברים האלה?


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Share:

Leave a Comment