אתמול התעוררתי הרבה יותר מידי מוקדם בבוקר בשביל לצפות בתצוגת האופנה העונתית של רשת האופנה הישראלית "רנואר". תצוגת האופנה הזו הייתה יריית הפתיחה לעונת התצוגות בארץ (כשבעתיד הקרוב כבר סומנו התצוגות של קסטרו ורשת גולף). הקולקציה אשר הוצגה על המסלול היא קולקציה שרובה יימכר במהדורה מוגבלת מאוד בסניף הדגל של הרשת בדיזינגוף סנטר ובחנויות האונליין, כך שלמעשה מה שאתם רואים פה לא בהכרח משקף את מה שתקנו בפועל בעתיד ברשת…

לפי רון קאהן, המנהל הקריאטיבי של הרשת, הקו הרעיוני שהנחה את מעצבי הקולקציה היה מערכת היחסים של האדם עם הבגדים שלו ואף הגדיר להגדיר אותה בתור "It's complicated". ואכן, קומפליקייטד איט וואז.

תחילה הוצגו על המסלול שהואר רק בקושי דגמים רבים בצבע שחור בלבד. זו הייתה התחלה משונה להצגת קולקציה שברובה מבוססת על צבעוניות כמעט מוגזמת אבל בהחלט כזו שיצרה הרגשה של ציפייה לאור הדיסוננס הרב בין פתיחת התצוגה להמשך שלה.

אם הייתי צריכה לסכם את שאר הקולקציה שהוצגה בחמש מילים הן כנראה היו אלה: אוברסייז, מחשופים, אנדרוגניות, צבעוני, מוגזם. מוכרחה להודות שבשלב מסוים לא הייתי בטוחה אם אני צופה בתצוגת אופנה או בתצוגת תכלית של הבגדים מהמחזמר החדש "שיער". מבחינת הצבעוניות נצפו בעיקר צבעי כתום, ורוד, ירוק וכחול על גבול הקשת הניאונית, אשר ביחד עם הגזרות המשוחררות הביאו לוויב של בוהו-שיק יותר מהכל. נדמה לי שבחיים לא ראיתי כמות כל-כך גדולה של אוברולים תוך 20 דקות, ועדיין לא ממש הצלחתי להשתכנע שמדובר בפריט לבוש לגיטימי (לא, באמת! מה עושים כשצריך ללכת לשירותים?).

עניין הבוהמיניות התבטא בכך שכל הדוגמניות (והדוגמנים) צעדו על המסלול בנעליים כמעט שטוחות לגמרי, מה שגרם להן להיראות לא רק מאוד נמוכות אלא כמעט גמלוניות ועקומות… העובדה שהדוגמניות הלכו עם נעליים שטוחות הבליטה את העובדה ששוב רנואר התעקשו ליצור את הבגדים שלהם קצרים בלפחות 5-6 סנטימטרים, מה שהופך אותם לבלתי אפשריים ללבישה על ידי בחורות גבוהות יותר ממטר שבעים. וחבל, בעונה הקודמת היו לא מעט שמלות שהשארתי בחנות בדיוק בגלל הסיבה הזו… מצד שני, הבחירה של הסטייליסטים להשתמש בתכשיטים של מירי גינזבורג אלוני הייתה מצויינת שכן הם שהתאימו בצורה מושלמת לאווירה הכללית ועל כך מגיע להם שאפו.

גם אם הקולקציה לא ממש הייתה לטעמי במאת האחוזים, אני חייבת להוריד את הכובע לקאהן וחבורתו אשר הצליחו ליצור קולקציה מגניבה לגברים שלא מפחדת מקצת צבע (ועדיין כזו שגברים יהיו מוכנים ללבוש אותה מבלי לפחד שיכנו אותם בשמות). אין לי ספק שהנשים הישראליות ישמחו לעשות ביקור גם ברנואר-מן בעונה הנוכחית, או לפחות יפזלו לכיוון הארון של בן הזוג שלהן…

אז על אילו פריטים בכל זאת שמתי עין?

צילום: רם וליץ סטודיו
צילום: רם וליץ סטודיו
צילום: רם וליץ סטודיו
צילום: רם וליץ סטודיו
באפשרותכן להרשם לעדכונים אודות פוסטים חדשים בבלוג באמצעות עדכונים במייל או דרך Bloglovin.
המשיכו לעקוב אחר הבלוג גם בפייסבוק לעוד המון פרסומים ראשונים, השראות, הפקות, תמונות ועוד;

 


Share:

Leave a Comment