במהלך החודשיים הקרובים יצאו לא מעט ספרים שנכתבו על ידי ו/או אודות אושיות אופנה או אנשים מתעשיית האופנה. לאחר מחקר קצר, החלטתי לאסוף לפוסט אחד את חמשת הספרים שנראים לי המעניינים ביותר לקריאה או פשוט אלו שיהיה הכי שווה להוסיף לשולחן הקפה בסלון או הספריה.

 

"סיפורים מהשורה האחורית" (Tales from the Back Row) מאת איימי אודל

בספרה "סיפורים מהשורה האחורית" מנסה העיתונאית איימי אודל לנפץ את המיתוסים על תעשיית האופנה אשר נתפסת לאנשים מחוצה לה כזוהרת ונפלאה. אודל מתארת בספר את עלייתה בסולם הדרגות משוליית עיתונאי בניו יורק מגזין לבלוגרית בכירה (היא כיום העורכת של אתר האונליין של מגזין קוסמופוליטן). בין זכרונות על היתקלויות באושיות אופנה גדולות כמו אנה וינטור ואירועים מעניינים נוספים, היא מצליחה גם לשלב כמה נקודות למחשבה לכל מי שמעוניין לעבוד בעולם האופנה או לכתוב עליו.
לרכישה דרך אמזון: לחצו כאן.

The Sartorialist X מאת סקוט שומן

במהלך העשור האחרון, הצלם סקוט שומן תיעד באמצעות המצלמה שלו את דמויות מסוגננות מכל בירות האופנה הגדולות, עבור האתר שלו The Sartorialist. ספר הצילומים החדש של שומן, השלישי במספר, אשר יראה אור בסוף אוקטובר, יתמקד דווקא בדמויות ממדינות פחות זוהרות, כמו פרו, הודו, דובאי ודרום אפריקה, בניסיון לספק נקודת מבט גלובלית אודות סגנון אישי.
לרכישה דרך אמזון: לחצו כאן.

ספרי אופנה חדשים; צילומי כריכות באדיבות אמזון
צילומי כריכות באדיבות אמזון

"המסע שלי" מאת דונה קארן

כאשר דונה קארן הודיעה על פרישתה מתפקיד המנהלת הקריאטיבית של המותג הנושא את שמה, היה ברור בעולם האופנה שמדובר בסופו של עידן. את הספר שלה, שמתאר את הקריירה של קארן וצמיחתה של החברה שלה, ניתן לראות כמעין מתנת הפרידה של המעצבת לעולם. קארן בספר מתארת גם נוספים אישיים בחייה כמו היחסים הטעונים שלה עם אימא שלה, מאבקיה הרומנטיים והצד הרוחני שלה, אז סביר להניח שמדובר בספר מעניין אודות האישה שמאחורי אחת מבתי האופנה האמריקאים הגדולים והמשפיעים ביותר.
לרכישה דרך אמזון: לחצו כאן.

"איפה קארל?" מאת: סטייסטי קולדוול, אג'ירי אקי ומישל בארון

זוכרות את הספר "איפה אפי?" (או למתקדמות "איפה וולדו?")? אז השנה קיבל קארל לגרפלד, המעצב הקריאטיבי הבכיר של בית האופנה "שאנל" ואושיית אופנה משל עצמו, אינטרפנציה משעשעת לספר הילדים המוכר. הספר המאוייר ייקח אתכן ל15 תחנות מהקריירה של קארל כמו למשל גאלת המטרופוליטן בניו יורק, ביחד עם אושיות כמו קים קארדשיאן, מעצב האופנה ריקארדו טישי או החתול האישי של קארל – שופט (Choupette).
לרכישה דרך אמזון: לחצו כאן.

"קוקו שאנל: העולם המאוייר של אייקון האופנה" מאת מייגן הס

אם כבר מדברים על שאנל, אי אפשר שלא לדבר על הספר החדש של המאיירת מייגן הס אודות מייסדת בית האופנה האגדי – קוקו שאנל. הס היא מאיירת מוכרת בעולם האופנה, וכבר איירה עבור בתי אופנה כמו דיור, טיפאני ועוד, ומזוהה עם האיורים בעלי הקווים המונוכרומטיים שאותם מציירת בעט נובע. לצד האיורים שלה תוכלו למצוא בספר ציטוטים של קוקו וכמה פרטי רכילותיים-היסטוריים אודותיה.
לרכישה באמזון: לחצו כאן.

ספרי אופנה חדשים; צילומי כריכות באדיבות אמזון
צילומי כריכות באדיבות אמזון

 

ועוד אחד – "החיים ומה שלבשתי" מאת שלי גרוס

מה לא אמרו על הספר החדש של שלי גרוס? אם לשפוט לפי הפיד שלי בפייסבוק ובאינסטגרם – נאמר כבר הכל. בכל זאת רציתי להזכיר ולשבח את הספר הנפלא, שכבר יצא לחנויות, שהצליח להעביר לי כמה שעות של קריאה מהנה וקלילה, כזו שמלווה בחיוך בזווית השפתיים או במחשבות "הו וואו, אני צריכה לזכור את זה!".
בקצרה (כדי לא להרוס יותר מידי) הספר מסופר מנקודת מבטה של ליבי גרנות בנאי, עיתונאית במגזין האופנה "היא". הספר מתחיל בכך שלא רק שליבי לא מקבלת את תפקיד עורכת המגזין כפי שציפתה לו, אלא גם שהנמסיס שלה מקבלת את התפקיד במקומה. מלבד אנקטודות מהחיים שלה, שלי גרוס הכניסה, ללא ספק, אל תוך הספר הזה הרבה מהקסם שלה וניסיון החיים שלה, וזה לבד אומר שהספק שווה קריאה.
לרכישת הספר אונליין דרך "כתר": לחצו כאן.

יום שבת של קריאה מהנה; צילום: שיר וורובל
החיים ומה שלבשתי מיום שבת של מנוחה/קריאה; צילום: שיר וורובל

Share:

Leave a Comment