על בגדי ים, אסוס וריטוש תמונות

הפעם האחרונה שהלכתי לרכוש לעצמי בגד ים בחנות של ממש, הייתה לדעתי לפני 5-6 שנים. זו הייתה חוויה לא נעימה ומעט משפילה, שהגיעה אחרי לא מעט חוויות משפילות ולא נעימות אחרות שחוויתי במהלך חיי כשחיפשתי משהו שיכסה מעט את גופי כשאני הולכת לבריכה או לים.
אחרי אותו אירוע החלטתי ש"פאק איט", ואני לעולם לא אחזור לקנות בגדי ים בחנויות פיזיות כשיש היצע כזה גדול ומוצלח בחנויות האונליין.
חשבתי שאם אני אשב בנוחיות של הבית שלי ואבחר לעצמי בגד ים במקום שאצטרך למדוד אותו בפומבי אחסוך לעצמי את המבט השיפוטי של החברה (ואת ההערות מנשים זרות בדמות מוכרות משועממות).

אבל טעיתי. במרבית חנויות האונליין של בגדי הים שבהן אני נוהגת לרכוש לעצמי בגדים, תמונות הדוגמניות מרוטשות כל-כך עד שקשה לי לדמיין את עצמי לובשת את בגד הים שבתמונה. לא אגן ים תיכוני, לא בטן קצת נפוחה, לא שומנים בצדדים – הכל מושלם. אז המשכתי לחרוש על אותו בגד ים של "לי קופר" שרכשתי לפני הצבא (שמחזיק יפה עד היום!) ולא רק שנמנעתי מללכת לים או לבריכה, גם נמנעתי מלחשוב על כך.

בערך שנתיים לאחר מכן החלטתי (שוב) ש"פאק איט" והזמנתי לי בגד ים מהאינטרנט (מאז הזמנתי עוד כמה כאלו, כולל אחד מאוווווווד סקסי וחושפני).


אחד מהאתרים שראיתי שמתחילים לקדם את הנושא של דוגמניות לא מרוטשות זה אתר ASOS, שכפי שאתן יודעות אהוב עליי במיוחד. במשך שנים האתר היה מעלה תמונות לא מרוטשות של דוגמניות מהליין Curve (מידה 44 ומעלה). כך התרגלנו לראות קצת שומן באיזור הגב, בטן שאינה חלקה, צלוליטיס וסימני מתיחה, רק ששוב – זה היה רק על הדוגמניות המלאות של האתר. מצד אחד, לראות את הנשים האלה כמו שהן באמת (וכמו שהיינו פוגשות אותן בים) על גבי האתר היה די מחזק, אך מצד שני, העובדה שהנוהג הזה הוחל רק על הדוגמניות המלאות יותר היה מעט משונה והחליש את האקט בכללותו.

 

צילום מסך מאתר asos.com
צילום מסך מאתר asos.com

 

דבר מעניין ששמתי לב אליו בזמן האחרון, שאתר ASOS הפסיק לרטש את תמונות הדוגמניות מהליין "הרגיל" שלו, בעיקר כשזה בא לידי ביטוי בתמונות שלהן מדגמות בגדי ים והלבשה תחתונה. בהתחלה חשבתי שזה במקרה. חשבתי שאולי יש מותג מסוים שביקש שהדוגמניות שמצטלמות עם הפריטים שלו לא ירוטשו. אחר כך חשבתי שאולי מדובר בדוגמנית אחת שביקשה לא לרטש את התמונות שלה. עד היום אני לא ממש בטוחה האם זה באמת התחלה של שינוי תודעתי באתר או עניין חד פעמי, אבל בגלל שגם הרשת כבר התחילה להצביע על הנושא בתור תופעה – הייתי חייבת לשתף אתכן.

 

צילום מסך מאתר asos.com
צילום מסך מאתר asos.com

 

מה אתן אומרות? האם סימני מתיחה, כתמי לידה, צלוליטיס ושאר תופעות "הגוף הנשי האמיתי" גורמים לכן לקנות או המוצר או דווקא מרתיעים אתכן מרכישה שלו?


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Share:

Leave a Comment