חמישה טיפים לבחירת משקפי שמש לקיץ

 

אמנם משקפי שמש הם אקססורי שמתאים לכל ימות השנה, אבל מבחינה אסוציאטיבית תמיד מקשרים אותם לקיץ – אז אני זורמת עם העניין. אם מאסתן במשקפי השמש הישנות שלכן או שהספקתן לאבד אותם מאז הקיץ הקודם (כן, אני מתכוונת גם למקרים שבהם דברים "נאבדים" במגירה) – זה הפוסט עבורכן.

בעוד שבחירת משקפי שמש היא מאוד סובייקטיבית ותלויה בדברים כמו צורת הפנים או העדפה אישית, עדיין יש כמה דברים שבכל זאת חשוב לקחת בחשבון כשעושים את הבחירה הזו, בעיקר אם מדובר במשקפי שמש יקרים. מקווה שאצליח לחדש לכן פה משהו ואולי אפילו לשבור איזה מיתוס או שניים.

[התמונות המשולבות בפוסט הן תמונות קטלוג מתוך קולקציה של משקפי שמש בשם Arrowed של המעצבת קארן ווקר]

 

Arrowed By Karen Walker 1

 

1. הכי חשוב: לוודא שיהיו 100 אחוז

הדבר הכי-הכי חשוב בקניית משקפי שמש הוא, מן הסתם, ההגנה על העיניים ולכן חשוב לוודא שמשקפי השמש מסננים 100% מקרני ה-UV של השמש. במשקפי השמש הזולים-סבירים לרוב תופיעה מדבקה על גבי אחת העדשות או תגית שתהיה מחוברת למשקפי השמש עצמן שבה יהיה כתוב שהמשקפיים אכן מסננות 100% מקרני ה-UV. במשקפי השמש היותר יוקרתיים כנראה שתמצאו זאת בתעודת האחריות או כל פתקית אחרת המצורפת ביחד למוצר (ובכל מקרה סביר להניח שזה המצב). אם אתן קונות משקפי שמש – אל תתפשרו על פחות מ-100% (או על משקפי שמש שאתן לא יודעות בוודאות אם הן אכן מסננות 100% מקרני ה-UV.

 

Arrowed By Karen Walker 2

 

2. צבע העדשות לא באמת משנה.

למרות הסברה הרווחת שככל שהעדשות כהות יותר ככה הן מגנות בצורה טובה יותר על העיניים, זה לא ממש המצב. עדשות יכולות להגיע במגוון רחב של צבעים וגוונים וגם עדשות ורודות/בהירות יכולות להגן על העיניים בדיוק כמו העדשות הכהות.

 

Arrowed By Karen Walker 3

 

3. כמה שיותר גדול – יותר טוב.

ככל שיש יותר כיסוי של המשקפים על הפנים, כך השמש מזיקה פחות לעיניים עצמן ולעור העדין שמסביבן. כשמשקפי השמש גדולים אז יש גם פחות סיכויים שקרני השמש המזיקות יגיעו לעיניים שלכן מצידי הפנים, למשל.

 

Arrowed By Karen Walker 4

 

4. עדשות מקוטבות (Polarized lenses) לא מספקות יותר הגנה מהשמש.

כאשר אתן קוראות שמשקפי השמש שלכן הם בעלי עדשות מקוטבות, כלומר – שיש להן Polarized lenses, הכוונה היא שהן מפחיתות את הבוהק שחוזר ממשטחים מחזירי אור כמו למשל מים. כלומר, עדשות כאלו לא מגנות יותר על העיניים מפני סכנות של השמש, אבל כן עוזרות להקטין את החזרי אור השמש (מה שהופך נהיגה עם משקפי שמש לבטוחים יותר או בילוי בחוף הים למהנה יותר…)

 

Arrowed By Karen Walker 5

 

5. אחרון חביב (שהוא גם אולי הכי שוקינג) – המחיר הוא לא פקטור (!)

אמנם נהוג לחשוב שככל שהמחיר גבוה יותר – כך המוצר טוב יותר, זה לא בהכרח אומר את זה בהקשרי משקפי שמש. בין אם המשקפים עלו 50 שקל או 5000 שקל – אם הם מספקים 100% הגנה מקרני ה-UV אין באמת הבדל ביניהם מבחינת ההגנה על העיניים.

 

 

למדתן? החכמתן?
אל תשכחו לשתף את החברות שלכן בממצאים!


Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Share:

Leave a Comment