יש נשים שלהתאפר בא להן בקלות. אני מעולם לא הייתי כזאת. במשך שנים אני צופה בסרטוני יוטיוב של גורואיות איפור מכל העולם, קוראת בבלוגי טיפוח ואיפור מהארץ ובחו"ל ומנסה להישאר מעודכנת בכל הטיפים הכי-הכי הנוגעים לאיפור.
לאחרונה הגעתי למסקנה שצברתי לא מעט טיפים ועצות ייעול שייתכן שיועילו גם לכן, הקוראות היקרות שלי, בכל הנוגע לאיפור מושלם – בעיקר למתחילות שביניכן.
זוהי כתבת הטיפים הראשונה מבין כמה וכמה כתבות שאני מתכננת לכתוב עבורכן הנוגעת לבחירת סוג השפתון והצבע שלו החל מהרמה הצבע הכי בסיסי וכמעט בלתי מורגש ועד לשפתונים הכהים ובעלי הנוכחות.

טיפים למתחילות:

בתור מי שרק מתחילה להשתמש בשפתונים, עדיף שלא למהר להשתמש בשפתונים כהים בעלי נוכחות גבוהה. במקום, עדיף לבחור בליפגלוסים, בשפתוני לחות שיש בהם צבע או שפתונים כמו צ'אבי סטיק.
נכון, השפתונים הללו לא יוסיפו לך הרבה צבע לשפתיים, אבל זה יכול לעזור לך להתרגל לשימוש בשפתון – להרגשה שלו על השפתיים, לתחזוק שלו לאורך שעות היום וכו'.
אגב, אם כבר הזכרנו תחזוק – ליפגלוסים או שפתוני לחות הם השפתונים שדורשים הכי פחות מאמץ מבחינת תחזוק ולכן הכי מתאימים לעצלניות או העסוקות מבנינו.
עוד יתרון לשפתונים מהסוג הזה: ככל שעובר הזמן השפתון נמרח או דוהה אך לא משאיר כתמי צבע מעצבנים ולא אחידים כמו ששפתונים אחרים יכולים להשאיר.
שימו לב: למרות שלא מדובר בכמות גדולה של פיגמנט, כדאי בכל זאת להתאים את צבע השפתון לצבע העור.

גלוסים ושפתונים בהירים;
גלוסים ושפתונים בהירים – מימין לשמאל: בורז'ואה BB Gloss (ב105 ש"ח) // ללין גלוס (39.99 ש"ח) // פופה אולטרה-שיין (120 ש"ח) // גרלן פריז גלוס (203 ש"ח) // בובי בראון Sheer Lip (ב125 ש"ח)

טיפים למתקדמות:

אחרי שהתנסינו והבנו ששפתון זה לא דבר כל-כך מאיים אפשר להתקדם צעד אחד קדימה עם שפתון בצע דומה או מזכיר את הצבע הטבעי של השפתיים.
מבחינת התרומה לצבע השפתיים לא התקדמנו הרבה, אבל זה צעד חשוב לקראת השימוש בשפתונים בצבעים כהים יותר.
בשונה משפתוני הלחות או הליפגלוסים שהשתמשנו בהם עד עכשיו – שפתונים מדגישים את היובש הקיים (אם קיים) בשפתיים ואף יכולים לייבש אותם עוד יותר.
לכן, לפני שאתן משתמשות בשפתון מסוג כלשהוא, מרחו פריימר לשפתיים (כמו PREP + PRIME LIPS של מאק) שלא רק מוסיף לחות לשפתיים, אלא גם עוזר להחליק את השפתיים למריחה קלה יותר של השפתון.
אם אתן רוצות לחזק את צבע השפתון ולוודא שהוא יחזיק לאורך זמן רב יותר – השתמשו בעיפרון שפתיים על כל שטח הפנים שלהן. כך תצטרכו לדאוג פחות לגבי חידוש השפתון כל כמה שעות.

שפתונים בגוונים טבעיים
שפתונים בגוונים טבעיים – מימין לשמאל: קליניק צ'אבי סטיק אינטנס (125 ש"ח) // רבלון קולורסטי אולטימייט סוויד (104 ש"ח) // מאק Divine Night בגון Flair for Finery (ב99 ש"ח) // Malu Wilz מספר 148 (98 ש"ח) // YSL RPC בגוון 51 (196.67 ש"ח)

טיפים למטיבות לכת:

טוב, תודו שתכלס נכנסתן לאייטם הזה רק כדי להבין איך לעזאזל מורחים שפתון כהה על השפתיים.
זו אכן משימה שדורשת מיומנות מסויימת, אבל אם עברתן בהצלחה את שני השלבים הקודמים ואתן עדיין כאן – אתן כבר בחצי הדרך להצלחה.
אם קודם לכן השימוש בעיפרון שפתיים היה בגדר רשות, הרי שעכשיו הוא בגדר חובה – שכן שפתון כהה ללא בסיס של עפרון שפתיים דוהה מהר יותר (וקל יותר לזהות את זה),
ואתן בטוח לא רוצות לתקן את השפתון כל שעה.
מי שעדיין לא מרגישה בטוחה מספיק ללכת עם שפתון כהה מאוד אבל בכל זאת רוצה להתנסות בגוונים פחות שגרתיים, יכולה להתחיל במריחת השפתון הכהה באמצעות האצבע, במקום ישירות מהטיובה שלו. באופן כזה נוצרת הכתמה רכה של צבע על השפתיים במקום משהו מאוד חזק ובולט.
בנוסף, מכיוון שיש צורך בדיוק מקסימלי בעת מריחת הצבע על השפתיים (טעויות הרבה יותר בולטות עם צבע כהה מאשר בהיר) – מומלץ להשתמש במכחול לשפתיים.

שפתונים בגוונים כהים
שפתונים בגוונים כהים – מימין לשמאל: קלארינס Joli Rouge מס' 736 (125 ש"ח) // בורז'ואה Rouge Edition מס' 16 (110 ש"ח) // YSL RPC גוון מספר 50 (196.67 ש"ח) // מאק Divine Night בגוון Prepare for Pleasure // שאנל Rouge Allure Velvet גוון מס' 09

 

טיפים לכולן:

  1. גם כשמשתמשים בליפגלוסים שהם כמעט חסרי פיגמנט וגם כשמשתמשים בשפתונים כהים, חשוב להתאים את גוון השפתון לצבע העור והשפתיים.
  2. קחו בחשבון שבמהלך הקיץ אתן משתזפות וייתכן שצבע השפתון שהחמיא לכן מאוד בחורף – כשעור הפנים שלכן היה בהיר יחסית – לא יתאים לגוון העור השזוף החדש שלך.
  3. כבר ציינתי את זה אבל אכתוב זאת שוב: כשאתן משתמשות בעפרון שפתיים חשוב למלא את כל שטח השפתיים ולא רק לעבור על קווי המתאר שלהן (אלא אם אתן רוצות להיראות כמו פנינה רוזנבלום אחרי מספר שעות).
  4. הרבו להשתמש בשפתוני לחות, בעיקר בחורף, כדי לא להגיע למצב שבו השפתיים שלכן יבשות מאוד. מריחת שפתון על שפתיים סדוקות היא משימה לא קלה אפילו למאפרות מקצועיות.
  5. במידה והשפתיים שלכן התייבשו ואתן בונות על מריחת שפתון – הברישו בעדינות את השפתיים באמצעות מברשת השיניים שלכן. הפעולה הזאת אמורה לעזור לסלק תאי עור מתים מהשפתיים ולחשוף את התאים החיים.

 

יש לכן טיפים נוספים הנוגעים למריחת שפתון בצורה מושלמת? שתפו!
מעוניינות במדריך דומה הקשור למוצר איפור אחר? אשמח לשמוע.

 

המשיכו לעקוב אחר הבלוג גם בפייסבוק לעוד המון עדכונים, פרסומים ראשונים, השראות, תמונות ועוד. היכנסו לכאן ולחצו Like!

 


Share:

Leave a Comment