כפי שהבטחתי – מדור "נעים להכיר" חוזר ובגדול לבלוג, והפעם אני שמחה להציג לכן את עילית שר המוכשרת ובעלת התארים הרבים: אדריכלית שעוסקת באומנות דיגיטלית ואינטראקטיבית, צורפת ומעצבת תכשיטים. עילית גרה כיום בלונדון ופועלת במגוון ערוצים בו זמנית. את הראיון קיימנו באמצעות המייל, במרחק של כמה אלפי קילומטרים והנה הוא לפניכן:

כמה זמן את עוסקת בתחום הצורפות ועיצוב תכשיטים?

אפשר לומר שהמותג שלי קיים כבר למעלה מ 20 שנה. האהבה הגדולה לאומנות, עבודות יד ותכשיטים היא חלק בלתי נפרד ממני, ואני פשוט לא זוכרת את עצמי בלעדיה. מגיל מאוד מאוד צעיר התחלתי לעשות תכשיטים. בהתחלה הרכבתי בלוטים יבשים, גרעיני תירס ואצטרובלים. אחר כך עברתי לחוטים ומכרתי צמידים לפי הזמנה במחיר המופקע של 50 אגורות לצמיד!. לאט לאט התפתחתי והשתכללתי ובגיל 17 כבר היה לי דוכן משלי בימי שישי במדרחוב ותכשיטים במספר חנויות.

לאחר מכן הנחתי את זה בצד לתקופה – התגייסתי, טיילתי, למדתי אדריכלות בטכניון ועבדתי כאדריכלית. ככל שהחיים נכנסו יותר ויותר לשגרה, חיידק התכשיטים החל לפעפע שוב. החלטתי אז להגשים את חלומי הגדול וללמוד צורפות. מיד אחרי השיעור הראשון הקמתי לי סטודיו קטן בדירה הקטנטנה שהייתה לנו בתל אביב והתחלתי לנסר ולשייף ולהפיח חיים בכל התכשיטים שרצו לי בראש.

לאחר כשנתיים נסענו בן זוגי ואני ללימודי תואר שני בלונדון. אני התמחיתי באומנות דיגיטלית ואינטראקטיבית ותכנות. נשארנו לעבוד ולחיות כאן והחלטתי להקים רשמית את מותג התכשיטים שלי.

ספרי לנו על המותג שלך. 

המותג שלי קיים באופן רשמי כשלוש שנים. בהתחלה התחלתי מהצגת שתי קולקציות מרכזיות ושונות – קולקציה אחת של תכשיטי כסף בעבודת יד וקולקציה שנייה של חרוזי וינטג' שונים, שאספתי במשך שנים מרחבי העולם, שהורכבו לכדי תכשיטים חדשים. כיום אני משלבת בין שתי הטכניקות ומייצרת קולקציה המשלבת בין חרוזי הוינטג', לעבודה במתכת בטכניקות של צורפות קלאסית. כמו כן, אני אוהבת לשלב חומרים נוספים כגון  עץ, פלסטיק, פרספקס, אבנים חצי יקרות ועוד.

מתוך הקולקציה של עילית שר
מתוך הקולקציה של עילית שר

מאיפה את לוקחת את ההשראות לפריטים שאת מעצבת?

ההשראה שלי יכולה להגיע ממקומות שונים ומגוונים וללא הזמנה. חיי היום יום, אנשים, חומרים ותמונות תמיד מציתים בי את הדמיון ובאים לידי ביטוי ביצירה שלי. יש גם השפעה אדריכלית גדולה, כמובן, ואלמנטים גיאומטריים מרבים להופיע אצלי בתכשיטים.

מהו התהליך שאת עוברת ביצירת תכשיט חדש או קולקציה חדשה?

לרב תהליך העבודה על קולקציה חדשה מגיע מן החומר עצמו או משילוב חומרים חדשים שמצאתי. ברגע שמצאתי את המוטיב הנכון, הדמיון רץ קדימה והקולקציה נרקמת כמעט מעצמה. אני מקיפה את עצמי בפנקסים ופתקים, עליהם אני משרטטת סקיצות ורעיונות. לרב נוצרת לי ערימה מבולגנת של פתקים שמיהרתי לתכנן עליהם את התכשיט הבא. אז אני מסתגרת בסטודיו ופשוט מפיחה חיים בשרטוטים הגולמיים. כל התכשיטים שלי מעוצבים על ידי ומיוצרים בעבודת יד. מכיוון שמדובר בעבודת יד במתכות, עץ ופלסטיק כל תכשיט יוצא מעט שונה מהפרוטוטייפ שלו, וזה גם היופי בהם – כל תכשיט מעט שונה מרעהו.

מה את יכולה לספר לקוראות על הקולקציה החדשה שלך?

בעבר עיצבתי בשתי קולקציות עיקריות: תכשיטי כסף 925 ותכשיטים עשויים מחלקי וינטג' מקוריים – צבעוניים ומיוחדים בנוכחותם, אותם אני אוספת מרחבי העולם. כיום אני משיקה קולקציה חדשה המאחדת ומגבשת את שתי הטכניקות לכדי קולקציה אחת – קולקציה העשויה מחלקי וינטג' מקוריים וצבעוניים יחד עם אלמנטי מתכת אותם אני מייצרת אחד אחד בעבודת יד אצלי בסטודיו.

כשאת מעצבת את התכשיטים שלך – איזו לקוחה אולטימטיבית את מדמיינת בראש?

הלקוחה האולטימטיבית שלי היא זו שאוהבת דברים שונים, מיוחדים, מפתיעים ואומנותיים. היא יודעת להעריך עבודת יד, ולא מפחדת לקבל מחמאות. אני מקפידה על איכות גבוהה של עבודה וגימור לתכשיטים שלי ועם זאת משתדלת לשמור על רמת מחירים נגישה, כך שכל אחת שרוצה תכשיט אופנתי ומיוחד תוכל להרשות זאת לעצמה.

 

השרשרת האהובה עליי מהקולקציה של עילית שהזמנתי לעצמי!
השרשרת האהובה עליי מהקולקציה של עילית שהזמנתי לעצמי!

 

מה הדבר הבא שאת מתכננת ומאחלת עבור המותג שלך?

המותג שלי הוא חלק בלתי נפרד ממני, וכשם שאני ממשיכה להתפתח ולהשתנות, כך גם השאיפות והרצונות שלי מהמותג. מצד אחד, אני חולמת לראות את התכשיטים שלי ענודים ומשמחים כמה שיותר נשים ומצד שני, אני לא מוכנה לוותר על עבודת היד, על הנגיעה האישית ועל הסדרות המוגבלות ששומרות על מקוריותו של הפריט.

אם לא היית עושה את מה שאת עושה היום – מה היית עושה?

קשה לי לומר מה הייתי עושה אחרת. כבר היום יש לי נגיעה בתחומים רבים ושונים ונראה לי שכרגע זה מספיק לי. הייתי שמחה לקבל עוד כמה שעות בכל יממה כדי לחקור עוד ועוד חומרים ושילובים, לחפור במעמקי הדמיון ולעמוד בקצב הפתקים הנערמים.  לא יכולה לראות את עצמי עושה משהו נוסף או אחר לגמרי. החיידק הזה איתי מהיום שנולדתי ונראה שהוא כאן כדי להישאר.

מהו הפריט פרי יצירתך (מאז ומתמיד) שאת הכי אוהבת ושומרת לו מקום בלב?

שרשרת המניפה הקלאסית שלי, עשוייה מחרוזי וינטאג' היא בין השרשראות הראשונות שהרכבתי מחרוזי וינטאג' מקוריים. בתחילה לא הייתי בטוחה בשילוב הצבעים ובצורה הכללית ולבשתי אותה ל"נסיעת מבחן" למפגש אצל חברים. חמש דקות לאחר שהגעתי, היא נחטפה מצווארי ומאז היא גם בין הפריטים הנמכרים ביותר שלי, ועל כך שמורה לה פינה חמה בליבי. עם זאת, עם לומר את האמת, אין לי שרשרת אחת אהובה ומכל  קולקצייה חדשה שיוצאת אני מוסיפה לי פריט נוסף לרשימת היקרים לליבי.

השרשרת האהובה על המעצבת עילית שר
השרשרת האהובה על עילית

 

ספרי לנו על מעצבים נוספים וקולגות למקצוע (מהארץ ומחו"ל) שאת מעריכה.

יש הרבה אמנים מוכשרים ומקוריים שאני נהנית לראות את עבודתם. אני אוהבת לראות את יצירות האומנות במתכת של המותג נוריתמי. אוהבת מאוד את מותג הנעליים של שני בר וליבלינג ויש עוד רבים וטובים.

איפה אפשר למצוא ולקנות פריטים מהמותג שלך? האם יש לך או שאת מתכננת לפתוח חנות אונליין? 

אני מוכרת את הפריטים שלי בבוטיקים שונים ברחבי הארץ ובאנגליה. יש לי גם חנות אונליין מקסימה, בה אני שמחה להיות בקשר ישיר עם הלקוחות שלי – ליצור עבורן את הפריט בו הן חושקות ולשמוע על המחמאות שקצרו לאחר מכן.

אם אתן מעוניינות להתרשם מהקולקציה החדשה (וכמה פריטים מקולקציות קודמות) בחנות המקוונת של עילית במרמלדה מרקט: לכניסה לחנות לחצו כאן.

וכדי לעשות את העניינים ליותר כיפיים – סידרתי לכן
הנחה מיוחדת של 20% על כל הפריטים בחנות המקוונת של עילית!
כל מה שצריך לעשות הוא לעשות לייק בעמוד הפייסבוק שלה (נמצא כאן)
ולעשות הזמנה באמצעות קוד הקופון POINTOF בחנות שלה במרמלדה!


Share:

Leave a Comment