קאשה חוזרת עם מסר חזק ואופטימי, גם עבור המפיק המתעלל שלה

 

אחרי 4 שנים שלמות שלא שמענו ממנה, הזמרת קאשה חזרה היום לחיינו עם סינגל חזק ומצמרר בשם "Praying" (מתפללת). הסינגל החדש עוסק במאבק שלה עם המפיק המוסיקלי לשעבר שלה, ד"ר לוק, שלטענתה תקף אותה והתעלל בה מינית.

להזכירכן – לאחר מאבק משפטי שנמשך שנתיים, בית המשפט קבע שקאשה תשאר מחוייבת לחוזה החתום עם חברת ההקלטות קמוסבי, אשר בבעלות מול המפיק המוסיקלי (חברת בת של חברה סוני). במסגרת אותו חוזה קאשה התחייבה להוציא שישה אלבומים ביחד עם חברת ההקלטות, ו"מתפללת" הוא סינגל של האלבום החדש, שיקרא "Rainbow" ויצא בתחילת אוגוסט.

 

בתחילת הקליפ, אנו רואים את קאשה שוכבת כמתה מתחת לצלב ומעליה שתי דמויות שנראות כמו אנשים עם מסכות חזיר, כנראה אמורים לסמל את השדים (או שמא – האנשים) שעימם נאלצתה להתמודד בשנים האחרונות. לפני שהשיר עצמו מתחיל, ניתן לשמוע את קאשה מדקלמת: "האם אני מתה? או האם שזה אחד מהחלומות האלה, החלומות הנוראיים האלה שנראים כאילו נמשכים לנצח? אם אני חיה – למה? למה, אם יש אלוהים או מה-שזה-לא-יהיה, משהו, איפשהו, למה נזנחתי על ידי כולם וכל מה שהכרתי ואהבתי? נטושה. מהו הלקח? מה הטעם? אלוהים, תן לי סין או שאהיה חייבת לוותר… אני לא יכולה לעשות את זה יותר. בבקשה פשוט תן לי למות. להיות בחיים כואב יותר מידי".

למרות שמילות הפתיחה מסמלות אווירה קודרת וקשה, מילות השיר עצמו דווקא מציגות גישה אופטימית של קאשה. כך למשל, בפזמון השיר היא פונה אל הגבר ש"הביא את הלהבות והעביר אותה דרך גיהנום" ומקווה עבורו שימצא שלווה (על ידי תפילה ושינוי הנשמה שלו). בנוסף, היא גם מתייחסת לכך שלמרות האיומים של המפיק המוסיקלי היא חוזרת חזקה מתמיד –  "אתה אמרת שאני סיימתי / ובכן, אתה טעית ועכשיו הכי טוב עוד יגיע / כי אני יכולה לעשות את זה בעצמי / ואני לא צריכה אותך, מצאתי את הכוח שמעולם לא ידעתי"

הקליפ עצמו עוצמתי כמעט כמו מילות השיר, כאשר אנו רואים את קאשה נלחמת בצורה פיזית עם השדים שלה. הצבעוניות החזקה של התפאורה והבגדים שלובשת קאשה בקליפ, מנוגדים לחלוטין לסיפורה הקשה של קאשה, אך גם מציגים בצורה ויזואלית נהדרת את הגישה האופטימיות שקאשה החליטה לנקוט למרות כל מה שאירע לה. בטקסט שכתבה עבור "לני", אשר התפרסם מוקדם יותר היום, התייחסה הזמרת לראשונה לסינגל החדש שלה, שהוא כאמור השיר הראשון ששיחררה לעולם בארבעה השנים האחרונות. "השיר הזה הוא על להרגיש אמפתיה למישהו אחר, גם אם הוא פוגע בך או מפחיד אותך. זה שיר על ללמוד להיות גאה באדם שאתה, גם ברגעי השפל כשאתה מרגיש לבש. השיר גם מדבר על לקוות שכולם, גם מישהו שפגע בך, יכול להחלים". (לקריאת הטקסט המלא שכתבה קאשה ל"לני" – לחצו כאן).

תמונה: צילום מסך מYouTube
תמונה: צילום מסך מYouTube
תמונה: צילום מסך מYouTube
תמונה: צילום מסך מYouTube

Was This Post Helpful:

0 votes, 0 avg. rating

Share:

Leave a Comment